Teplosměnné plochy, ohřívače, chladiče, výparníky, lamely teplosměnných ploch

Výrobní hala firmy Frisco s.r.o.

Vyrábímě teplosměnné plochy na bázi Cu trubek - Al lamel, Cu trubek - Cu lamel, nerezových trubek - Al lamel a nerezových trubek - Cu lamel. Zabýváme se ale také výrobou dalších produktů.

 

Firma Frisco vyrábí:

Vodní chladiče

Vodní chladiče

V dnešní době je velmi populární vodní chlazení. Voda má větší tepelnou kapacitu než vzduch, je schopná pohltit a přenést daleko větší množství energie. Díky našemu optimálnímu navržení a kvalitní výrobě jsme dosáhli toho, že naše výměníky pro vodní chlazení při minimálních rozměrech dosahují požadovaných výkonů a udržují teplotu chlazeného prostoru na požadované úrovni. Díky vhodným materiálům, které jsou při výrobě používány, je systém vodního chlazení jednoduchý, bezpečný, vysoce ekologický a zaručuje snadnou regulaci, efektivitu a účinnost. Samozřejmostí je, v případě potřeby, v kompletu s vlastním chladičem dodávka eliminátoru kapek a vany na odvod kondenzátu.

Vodní ohřívače

Vodní ohřívače

Tyto poměrně jednoduché výměníky tvoří významnou část naší výrobní produkce. Z našich produktů si jistě vyberete. Máme rozsáhlý sortiment, od ohřívačů pro klasickou vzduchotechniku včetně konstrukčních úprav pro přímou montáž do VZT potrubí čtvercového nebo kruhového průřezu, přes samostatné ohřívače s vlastními ventilátory, až po velkou škálu výměníků pro podlahová otopná tělěsa či dveřní a vratové clony. Velmi pečlivé provedení vodních ohřívačů firmy Frisco vám zajišťuje jejich vysokou životnost. Rádi Vám pomůžeme vybrat ten správný typ!

Parní ohřívače

Parní ohřívače

K velmi efektivnímu ohřevu vzduchu kondenzující parou se užívají parní ohřívače. Výrobní proces u firmy Frisco probíhá způsobem, který odpovídá těm nejmodernějším technologiím. Neváhejte se na nás obrátit s prosbou či technickým problémem! Návrhy technických řešení včetně výpočtů na základě zadání a přání zákazníka provádíme bezplatně! Parní ohřívače nabízíme v měděném nebo nerezovém provedení.

Výparníky (přímé chladiče)

Výparníky (přímé chladiče)

V systémech s přímých chlazením se pro přenos tepla využívají různé typy výparníků. Výparník je výměník tepla v okruhu chladiva, jehož účelem je umožnit výměnu tepla mezi chladivem vypařujícím se při tlaku, který odpovídá požadované vypařovací teplotě, a ochlazovanou látkou, která odevzdává teplo vypařujícímu se chladivu. Pro výběr správnéhu druhu výparníku je důležitý požadovaný chladící výkon, typ použitého chladiva, požadovaná teplota prostoru. Z hlediska volby materiálu výparníku je velmi významná specifikace pracovního prostředí. Vyrábíme výparníky jedno, dvou či více okruhové, v uspořádání nad sebou nebo „propletené“.

 

Věříme, že v nás najdete ty správné odborníky, kteří vám rádi pomohou a doporučí nejvhodnější produkt!

Kondenzátory

Kondenzátory

Chladící výměníky,

adiabatické chladiče,

chlazení kondezátorových strojů.

 

V kondenzátoru se z par chladiva odvádí do okolního prostředí teplo, a tím páry chladiva kondenzují.

 

Navrhujeme a vyrábíme jak vzduchem chlazené kondenzátory s axiálními ventilátory se svislým nebo vodorovným prouděním vzduchu pro samostatné venkovní umístění, tak samostatné kondenzátory pro použití v kondenzačních jednotkách, dále kondenzátory pro vzduchotechniku či tepelná čerpadla.

 

Naše firma nabízí kondenzátory pro všechny běžné typy chladiv.

Výměníky s vlastním ventilátorem

Výměníky s vlastním ventilátorem

Všechny výše uvedené typy výměníků můžeme dodat jako samostatné celky osazené tlačnými ventilátory nebo sacími ventilátory.

 

Díky aplikaci kombinace výměníku s vlastním ventilátorem je možné všechny námi vyráběné druhy výměníků používat samostatně.

Typy vyráběných lamel

Vyrábíme výměníky s průměrem trubek v lamelové ploše podle následující tabulky.

 

Kategorie podle parametrů

 

průměr trubek

konfigurace trubek

 

9,52 mm

prostřídané

Detaily...

12 mm

prostřídané

Detaily...

12 mm

do čtverce

Detaily...

16 mm

prostřídané

Detaily...

16 mm

do čtverce

Detaily...

Tradice od roku 1992

Od roku 1992, kdy naše firma vznikla, jsme měli možnost podílet se na mnoha významných zakázkách. Naše tepelné výměníky, chladiče i ohřívače vynikají dlouhou životností, nezměněnou účinností, spolehlivostí a v neposlední řadě také svým praktickým designem a cenou. Mezi naše nejvýznamnější zákazníky patří například Plzeňský Prazdroj nebo Jaderná elektrárna Temelín.

více referencí

Cerifikáty, které vlastníme

Certifikát ČSN EU ISO 9001 získala naše firma, jako výrobce a dodavatel teplosměnných ploch i kompletních chladičů, ohřívačů a všech ostatních tepelných výměníků. Držitelem tohoto certifikátu jsme od roku 2005 a každoročně jeho platnost obnovujeme. Tzv. "Prohlášení o shodě" je samozřejmou součástí všech našich výrobků.

všechny certifikáty

Kontaktujte nás

Frisco s.r.o. sídlí v Příbrami. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo na adrese elektronické pošty info-ZAVINOVADLO:frisco.cz.

telefon: 318 629 768

Frisco s.r.o.
Husova 267
Příbram VI
261 01

celý kontakt

mapa sídla

Jsme ověřená firma

Server iDatabáze.cz nám udělil certifikát Ověřená firma.

vyrobilo AG25 2012
logo Frisco Příbram
Ochrana osobních údajů
Nastavení sledování Cookies